ایان کالاگان – اسطوره باشگاه لیورپول

ایان کالاگان در سال 1942 وارد لیورپول شد، او در کودکی از لیورپول حمایت کرد و به بازی برای لیورپول ادامه داد. یان کالاگان در طول هجده سال حضورش در این باشگاه، رکورد 857 بازی برای لیورپول انجام داد، رکوردی که هنوز پابرجاست و بعید است هرگز شکسته شود.

کالاگان به عنوان یک تازه کار برای لیورپول قرارداد امضا کرد و در فصل 1960 اولین بازی خود را در تیم اول انجام داد. در فصل 1962 لیورپول قهرمان دسته دوم شد و دوباره به دسته اول صعود کرد.

ایان کالاگان با نام مستعار «کالی» به منبع اصلی تیم لیورپول تبدیل شد که سفری را از سطح متوسط ​​دسته دوم به سمت برتری فوتبال انگلیس و اروپای غربی آغاز کرد.
راجر هانت همچنین یک فوتبال بین المللی مشهور برای انگلستان داشت و تیم اصلی قهرمان جام جهانی در سال 1966 بود، او در تمام شش بازی انگلیس در این مسابقه بازی کرد و سه گل به ثمر رساند، زیرا پادشاهی متحده به پیروزی رسید. جام برای اولین و تنها بار؛ هواداران لیورپول اغلب او را به عنوان “سر” راجر هانت به رسمیت می شناسند تا به عنوان شوالیه ای که آنها معتقدند او سزاوار آن بوده است.

در سال 1969 و راجر هانت کهنسال بود، اجازه داشت لیورپول را ترک  لیورپول فوتبال مالی کسب درآمد کند، زیرا بیل شنکلی شروع به بازسازی تیمش کرد و هانت به بولتون واندررز پیوست. بسیاری از هواداران معتقدند که اگر برای هانتز نبود، لیورپول به موفقیتی که او یک اسطوره واقعی لیورپول است، نمی رسید.

در فصل 1963-1964، لیورپول قهرمان لیگ کوچک دسته اول شد و بار دیگر در 1965-1966، جام حذفی را در مقابل لیدز یو فتح کرد. س . در سال 1965

ایان کالاگان به عنوان یک بانوی جوان واقعی شناخته می شد و در تمام بازی هایش برای لیورپول فقط یک بار رزرو داشت. کالاگان که در ابتدا به‌عنوان یک وینگر به کار می‌رفت، به خاطر سرعت، استقامت و پاس‌های دقیقش شهرت داشت، جایی که او گل‌های زیادی را برای شراکت یان سنت جان و راجر هانت خلق کرد.

کالاگان بعداً در دوران حرفه‌ای خود، پس از یک مصدومیت خطرناک در طول فصل 71-1970، نقش هافبک را برعهده گرفت، جایی که با استفاده از او در تیم مشکل داشت و بسیاری می‌گویند که او در این نقش بهتر از قبل بازی کرد.

بسیاری بر این باورند که فصل 74-1973 بهترین بازی کالاگان در لیورپول بود، زمانی که او دوباره به آنها کمک کرد تا جام حذفی را ببرند و جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال را دریافت کردند و متعاقباً به خاطر خدماتش به فوتبال، جایزه MBE را دریافت کردند.

دوران حرفه ای کالاگان در لیورپول هنوز به پایان نرسیده بود، او در سن 34 سالگی به لیورپول کمک کرد تا در سال 1976 قهرمان لیگ کوچک و جام یوفا شود و فصل بعد لیگ کوچک و جام اروپای غربی را برای اولین بار در تاریخ لیورپول به دست آورد. .

یان کالاگان قرار بود یک فصل دیگر برای لیورپول بازی کند و در فصل 1978 لیورپول جام اروپای غربی را حفظ کرد. در پاییز 1978، یان کالاگان سرانجام پس از 857 بازی و 69 گل، لیورپول را ترک کرد، زمانی که به سوانسی سیتی پیوست. یک اسطوره واقعی لیورپول.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*